Кафедра італійської і французької філології та перекладу

Керівний склад
  • Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, доцент Філоненко Наталія Георгіївна.

03150, Україна, м. Київ-150,
вул. Лабораторна, 3 (корпус № 2), 3 поверх, кім. 307
тел.: +38 (044) 529 93 06

Офіційний веб-сайт кафедри: http://romgrtranslation.knlu.edu.ua

Історія кафедри

Кафедра романської і новогрецької філології та перекладу була організована у 2002 р. – після її виділення з кафедри практики германських і романських мов, яку було створено в 1996 р. Від часу заснування кафедри її очолювали кандидат філологічних наук, доцент Людмила Сергіївна Лемешко, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Михайлівна Яценко, кандидат філологічних наук, доцент Олена Володимирівна Залєснова, доктор філологічних наук, професор Валентина Стефанівна Данилич, доктор філологічних наук, професор Корбозерова Ніна Миколаївна. Сьогодні кафедрою керує доктор філологічних наук, доцент Філоненко Наталія Георгіївна.

Кафедра романської і новогрецької філології та перекладу факультету перекладачів є однією з найбільших кафедр Київського національного лінгвістичного університету. На сьогоднішній день освітній процес на кафедрі забезпечують 31 науково-педагогічний працівник (з них штатних працівників – 27), з них: 2 доктори філологічних наук, професори (1 за зовнішнім сумісництвом), 1 доктор наук, доцент, 8 кандидатів наук, доцентів, 1 кандидат наук, старший викладач (загалом 9 кандидатів наук), 4 старших викладачі, 13 викладачів (2 – лектори посольств). Частка штатних науково-педагогічних працівників з науковими ступенями становить 39% (12 осіб).

Кафедра романської і новогрецької філології та перекладу забезпечує викладання теоретичних курсів і практичних мовних навчальних дисциплін на факультеті романської філології і перекладу, на факультеті германської філології і перекладу, на факультеті туризму, бізнесу і психології для студентів денної форми здобуття освіти (перший (бакалаврський) і другий (магістерський)) рівень вищої освіти та заочної форми здобуття освіти (другий (магістерський)) рівень вищої освіти.

Кафедра романської і новогрецької філології та перекладу здійснює підготовку фахівців загалом з 12 освітньо-професійних програм, а саме:

З десяти освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня:

1. Теорія і практика перекладу з іспанської мови і другої іноземної мови Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.051 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – іспанська

2. Теорія і практика перекладу з італійської мови і другої іноземної мови Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.052 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – італійська

3. Теорія і практика перекладу з португальської мови і другої іноземної мови Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.053 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – португальська Фахівець із перекладу з двох іноземних мов

4. Теорія і практика перекладу з французької мови і другої іноземної мови Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.055 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька.

5. Теорія і практика перекладу з новогрецької мови і другої іноземної мови Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.081 Новогрецька мова і література (переклад включно).

6. Іспанська мова і література, друга іноземна мова, переклад Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.051 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – іспанська

7. Італійська мова і література, друга іноземна мова, переклад Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.052 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – італійська

8. Португальська мова і література, друга іноземна мова, переклад Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.053 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – португальська Фахівець із перекладу з двох іноземних мов

9. Французька мова і література, друга іноземна мова, переклад Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.055 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька.

10. Новогрецька мова і література, друга іноземна мова, переклад Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.081 Новогрецька мова і література (переклад включно).

З двох освітньо-професійних програм другого (магістерського) рівня вищої освіти:

1. Переклад і міжкультурна комунікація (італійська мова і друга іноземна мова) Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.052 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – італійська.

2. Переклад (новогрецька) Спеціальність 035 Філологія Спеціалізація 035.081 Новогрецька мова і література (переклад включно).