Онлайн-вебінар “Академічна доброчесність у науковому просторі Київського національного лінгвістичного університету”

16 квітня 2021 року відбувся онлайн-вебінар “Академічна доброчесність у науковому просторі Київського національного лінгвістичного університету”, організований і проведений Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених КНЛУ (далі – Наукове товариство), в якому взяли участь як молоді вчені, так і провідні професори Університету (понад 50 осіб).

Роботу онлайн-вебінару було організовано з двох частин.

Перша частина була представлена інформацією у вигляді доповідей:

• Заступника Голови Наукового товариства ст. викл. Тронь Т. В. “Принципи академічної доброчесності, визначені законодавством України”.
  • Голови Наукового товариства доц. Кукаріної А. Д. “Академічна доброчесність у науковому просторі КНЛУ”.
  • Члена Наукового товариства доц. Капранова Я. В. “Ступені відповідальності в разі виявлення фактів порушення академічної доброчесності”.

Друга частина онлайн-вебінару відбувалася у формі дискусії, яка жваво точилася навколо проблемних питань, пов’язаних із усіма аспектами академічної доброчесності, з-поміж яких: загальноприйняті світовою академічною спільнотою стандарти освітньої та освітньо-наукової діяльності, які декларують  принципову неприйнятність будь-яких порушень академічної доброчесності та етики інтелектуальної взаємодії.

Найбільш гострими і такими, які потребують подальшого обговорення й вирішення, – це:

1. недосконалість системи UNICHECK (д.пед.н., проф. Ніколаєва С. Ю.);
  2. як уникнути самоплагіату і що вважається самоплагіатом (д.пед.н., проф. Ніколаєва С. Ю., Наталія Матковська); 3) фіксація / вияв іншомовних збігів системою UNICHECK (аспірантка КНЛУ Ірина Петриченко) тощо.
  3. презентаціями модераторів семінару (у системі Prezi) можна  ознайомитися тут.

Фотогалерея новини...

Голова Наукового товариства