П'ятниця, 28 квітня 2023 08:09

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

День охорони праці в Україні відзначається 28 квітня щороку у Всесвітній день охорони праці,  відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006.

Право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено Конституцією України. День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

За рекомендацією Міжнародної організації праці  Всесвітній день охорони праці у 2023 році проводиться під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують функціонувати.  Організувати охорону праці в умовах воєнного стану – щоденне завдання. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

Так, у 2022 році під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 працівників – зі смертельним наслідком. При цьому, безпосередньо внаслідок воєнних дій (ракетні, повітряні удари та дії вибухових предметів) під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи - зі смертельним наслідком.

З метою зниження ризиків загибелі та травмування працівників внаслідок бойових дій в Університеті  постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед  працівників та здобувачів освіти щодо вимог законодавства з питань охорони праці в умовах воєнного стану та навчання  діям у надзвичайних ситуаціях для збереження життя і здоров’я.

Організація безпечних та нешкідливих умов праці в Університеті є одним із першочергових завдань задля забезпечення прав працівників на безпечні та нешкідливі умови праці з урахуванням  сучасних реалій та умов воєнного стану.