Четвер, 25 травня 2023 13:10

Участь доц. кафедри східної і слов'янської філології Доброштан Т. В. у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті Рієки, Республіка Хорватія

З 02.05.2023 по 11.05.2023 я мала змогу взяти участь у мовному стажуванні за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+ Staff Mobility for Training в Університеті Рієки, Республіка Хорватія. Протягом цього періоду мною було відвідано частину авторського курсу хорватського колеги, професора Бенедикта Перака, "Штучний інтелект і комунікація в культурі". Крім того, під час стажування було підготовлено та надруковано тези та частину колективної монографії (у закордонному виданні).

Курс "Штучний інтелект і комунікація в культурі" – це новий для мене напрямок знань. Але, безперечно, дуже цікавий і сучасний. Я зареєструвалася у GPT-chat та навчилася використовувати GPT на заняттях. Штучний інтелект (ШІ) – це галузь знань, яка сьогодні активно розвивається різними науками, серед яких і лінгвістика. Використання можливостей ШІ значно спрощує життя та роботу. Наприклад, записати якісне відео з якісним контентом – завдання доволі складне. Викладачеві потрібно витратити багато часу та зусиль, якщо він має на меті записати відео-урок або курс. На противагу, за допомогою можливостей ШІ ми можемо створити за шаблонами будь-яке відео, на якому штучна «людина» приємним голосом буде розповідати і демонструвати усе, що ви закладете у налаштування відео. Надалі я планую поглиблювати свої знання зі ШІ та, зокрема,  GPT-chat, щоби дослідити корисні можливості цих технологій для своєї роботи.