Перша група студентів, які отримали диплом перекладача з німецької мови у стінах Київського державного педагогічного інституту іноземних мов, була випущена 1993 року, тоді вона підпорядковувалась факультету німецької мови. Групи з 7-9 студентів отримали такі ж дипломи в 1994 і 1995 роках.
Вже в 1995/96 навчальному році створюється кафедра перекладу на чолі з професором Корунцем Ільком Вакуловичем. Секція німецької мови, де працюють старші викладачі Лоць Олексій Климович і Франко Оксана Богданівна, а також викладачі Артьомцев Олександр Вікторович і Синєгуб Світлана Вікторівна, входить у структуру кафедри. Кількість студентів, які у той час вивчають німецьку мову, об’єднана у три групи, одна з них має німецьку мову як основну іноземну мову, дві інші – як другу мову.
В 1996 році у зв’язку зі збільшенням кількості студентів засновується факультет перекладачів, відбувається поділ кафедри перекладу на дві самостійні: кафедру теорії і практики перекладу, яка опікується студентами 3-5 курсів і кафедру романських та германських мов, під її керівництвом навчаються студенти двох молодших курсів. На кожній з названих кафедр діють відповідно секції перекладу і німецької мови, представлені 10 викладачами і 2 групами, які вивчають німецьку мову як основну іноземну. Кількість студентів постійно зростає, розширюється і штат викладачів німецької мови на обох кафедрах.
2000 року керівництво університету приймає рішення про створення кафедри німецької мови і перекладу як самостійної одиниці. Першим завідувачем кафедри стає кандидат філологічних наук, доцент Меньшикова Надія Василівна. На цей час кафедра налічує 26 викладачів, з них 4 кандидати філологічних наук: Меньшикова Н.В., Капуш А. В., Савченко І.Я. і Франко О.Б., а також 3 старших викладачі: Лоць О.К., Мироненко Т.С. і Сухомлин В.В.
2004 року новим керманичем кафедри стає кандидат філологічних наук, доцент Долгополова Лілія Анатоліївна, яка очолює її і донині.
На кафедрі в різні часи плідно працювали випускники Київського національного університету ім. Т. Шевченка: кандидат філологічних наук, доцент Назаров С.М., кандидат філологічних наук, доцент Савченко І.Я., а старший викладач Мироненко Т.С. до цього часу є членом кафедри.
Переважна більшість викладачів кафедри є випускниками факультету німецької мови різних років. Це доценти Франко О.Б., Лазаренко О.О., Сухомлин В.В., старші викладачі Лоць О.К., Гутник В.М., Паустовська М.В., викладачі Казимирова Ю.А., Мамченко С.П. і Харченко К.Д.
На кафедрі працюють також і випускники рідного факультету: викладач, а нині аспірант нашого університету, Волкова О.М. і викладач Зубрицька Ю.В.
Викладачі самостійно й успішно забезпечують викладання теоретичних і практичних дисциплін на кафедрі, приймають активну участь у науковому, науково-методичному та культурному житті факультету. Завдяки злагодженій роботі кафедри та грамотному керівництву її завідувача професора Долгополової Л.А. тут постійно працюють лектори Гете-Інституту, а також проходять активну практику студенти педагогічного інституту м. Швебіш Ґмюнд (Німеччина).
Грамота за кращу кафедру з організаційно-виховної та культурно-освітньої роботи серед студентів
Пилипенко Ростислав Євгенович - професор, доктор філологічних наук
1. Артьомцев Олександр Вікторович, доцент, кандидат філологічних наук
2. Бакуменко Олександра Олександрівна, викладач
3. Васильчук Людмила Федорівна, доцент, кандидат філологічних наук
4. Володіна Тетяна Святославівна, доцент, кандидат філологічних наук
5. Гамалія Владислава Віталіївна, викладач
6. Горбач Ельвіра Балакишиївна, старший викладач
7. Горобець Сергій Васильович, викладач
8. Гутник Валентина Михайлівна, старший викладач
9. Декало Ольга Олександрівна, викладач
10. Денисова Світлана Павлівна, професор, доктор філологічних наук
11. Ерреро Бікус Надія Альфредівна, викладач
12. Казимирова Юлія Анатоліївна, викладач
13. Кузьменко Тетяна Миколаївна, старший викладач, кандидат філологічних наук
14. Клотц Людмила, викладач, лектор ДААД
15. Мамченко Світлана Петрівна, викладач
16. Мироненко Тетяна Степанівна, старший викладач
17. Паршикова Олена Олексіївна, професор, доктор педагогічних наук
18. Паустовська Маріанна Володимирівна, доцент, кандидат педагогічних наук
19. Примак Оксана Миколаївна, викладач
20. Рудківський Олександр Петрович, доцент, кандидат філологічних наук
21. Середа Оксана Михайлівна, доцент, кандидат педагогічних наук
22. Синєгуб Світлана Вікторівна, доцент, кандидат філологічних наук
23. Сухомлин Валентина Вікторівна, доцент, кандидат філологічних наук
24. Фахурдінова Марина Анатоліївна, доцент, кандидат філологічних наук
25. Франко Оксана Богданівна, доцент, кандидат філологічних наук
26. Харченко Катерина Дмитрівна, викладач
Навчальні дисципліни:
Напрям підготовки
– 6.020303 Філологія (Переклад (німецька мова) (бакалавр)
– 6.020303 Філологія (Прикладна лінгвістика) (бакалавр)
Спеціальність
– 8.02030304 Переклад (німецька мова) (магістр)
– 8.02030303 Прикладна лінгвістика (магістр)
На кафедрі ведеться науково-дослідна робота з лінгвістичних і методологічних проблем перекладу за колективною кафедральною темою “Лінгвокультурологічні та когнітивно-дискурсивні дослідження у перекладі ” усіма викладачами кафедри, з яких 1 професор та 8 кандидатів наук. У межах даної теми здійснюється керівництво курсовими і магістерськими роботами студентів, готуються доповіді для участі у міжнародних і всеукраїнських наукових і науково-практичних конференціях, публікуються наукові статті, тези, створюються навчально-методичні посібники і підручники.
Кафедра співпрацює з «Центром художнього перекладу літератури країн СНД», започаткованим у Московському державному лінгвістичному університеті разом із Міждержавним фондом гуманітарного співробітництва держав-учасниць СНД. Партнерами кафедри є також такі інститути й університети: Гете-Інститут, Австрійська бібліотека, Німецька служба академічних обмінів, університет ім. Гумбольдта (Берлін, Німеччина), педагогічний інститут м. Швебіш-Ґмюнд (Німеччина), Мюнхенський інститут іноземних мов і перекладачів (Німеччина).
У науковій роботі кафедри активну участь приймають студенти 3, 4 курсів і магістранти, які представляють кафедру на науково-практичних конференцій, олімпіадах з перекладу.
Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію, беручи участь в науково-методичних семінарах, семінарах-практикумах і майстер-класах, які проводяться у навчальних вітчизняних та зарубіжних закладах, а також у культурних німецькомовних центрах. Отримані знання та практичний досвід з викладання німецької мови викладачі кафедри втілюють у своїх творчих доробках – методичних рекомендаціях, посібниках, підручниках, з якими на заняттях з німецької мови працюють студенти факультету перекладачів. За останні п’ять років викладачами кафедри укладено:
На базі кафедри німецької мови та перекладу проходять навчально-педагогічну практику студенти Вищої педагогічної школи м. Швебіш Гмюнд / Німеччина. Викладачі кафедри співпрацюють зі студентами-практикантами, надаючи їм консультативну допомогу.
03680, Україна
МСП, м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73 (корпус № 1), кім. 437
тел.: +38 (044) 521-17-87
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційний веб-сайт кафедри: http://germtrans.knlu.edu.ua/
Аудиторний фонд
Розклад занять
Графік навчального процесу на ІІ семестр 2017–2018 н. р.
тел.: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
тел.: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
факс: +38 (044) 287-67-88
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
03150, Україна
м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73