Перша фаза Проекту

У травні та червні 2014 р. у межах проекту Темпус 544161-TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPGR Developing the Teaching of European Languages: Modernising Language Teaching through the Development of Blended Masters Programmes ("Вдосконалення викладання європейських мов на основі впровадження онлайн-технологій для підготовки вчителів") викладачі Київського національного лінгвістичного університету проходили стажування в університетах Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Французької Республіки та Федеративної Республіки Німеччини.

 

СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ

З 01 червня 2014 р. по 16 червня 2014 р. у межах проекту Темпус 544161-TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPGR Developing the Teaching of European Languages: Modernising Language Teaching through the Development of Blended Masters Programmes ("Вдосконалення викладання європейських мов на основі впровадження онлайн-технологій для підготовки вчителів") проф. Валігура О. Р. проходила стажування в університеті Астон (м. Бірмінгем, Велика Британія та Північної Ірландії) з метою вивчення європейського досвіду викладання іноземних мов і підготовки майбутніх вчителів англійської мови, в якому взяли учать фахівці із провідних університетів України, Російської Федерації та Республіки Узбекистан.Проф. С'ю Гартон, керівник програм післявузівської освіти факультету мов і соціальних наук в університеті Астон та загальний координатор проекту Темпус, розробила програму стажування, під час якого учасники отримали знання щодо системи освіти в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, ознайомилися з технічними та навчально-методичними матеріалами університету Астон та з програмами підготовки магістрів та методикою викладання іноземних мов у Великій Британії. Учасники стажування обмінялися педагогічним досвідом зі своїми колегами із України, Російської Федерації та Республіки Узбекистан, розкрили специфіку підготовки фахівців з викладання іноземних мов у своїх вищих навчальних закладах.За період стажування учасники проекту відвідали Мовний центр Brasshouse в загальноосвітню школу в м. Бірмінгемі, Sidney Stringer Academy в м. Ковентрі, цілу низку занять з англійської мови та методики її викладання як іноземної в Астонському Університеті, брали участь в проведенні занять та обговоренні їх результатів.За результатами стажування було складено перспективний план дій впровадження онлайн-технологій для підготовки магістрів-філологів, що сприятиме підвищенню якості магістерських програм в Київському національному лінгвістичному університеті. Крім того, обговорювалися можливості проходження студентами мовного стажування в Федеративній Республіці Німеччині, Французькій Республіці чи Англії, які є партнерами Проекту.


ФРАНЦУЗЬКА РЕСПУБЛІКА

З 01 червня 2014 р. по 15 червня 2014 р. у межах проекту Темпус 544161-TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPGR Developing the Teaching of European Languages: Modernising Language Teaching through the Development of Blended Masters Programmes ("Вдосконалення викладання європейських мов на основі впровадження онлайн-технологій для підготовки вчителів") проф. Сєрякова І.І. проходила стажування в Університеті Кан Нижня Нормандія, Французька Республіка, з метою вивчення передового європейського досвіду підготовки майбутніх вчителів англійської мови, в якому взяли учать фахівці із провідних університетів України, Російської Федерації та Республіки Узбекистан.


Проф. П’єр Ларіве, координатор проекту з французької сторони, запропонував програму стажування, яка надала можливості отримати знання щодо системи освіти Франції, ознайомитися з програмами підготовки магістрів та методикою викладання англійської мови. Учасники стажування зустрілися з провідними фахівцями в галузі викладання французької мови як другої іноземної, обмінялися досвідом з іншими учасниками програми в процесі творчих дискусій і ознайомилися з технічними та навчально-методичними матеріалами Університету Кан Нижня Нормандія.


За період стажування було відвідано дослідницький центр Crisco, педагогічний інститут, загальноосвітню школу та гумінатарну гімназію з інтенсивного вивчення англійської мови м. Кан, бібліотеки, комп’ютерні аудиторії, а також міжнародний центр з мовної освіти Carre International.


За результатами стажування було складено перспективний план дій впровадження веб-платформи для підготовки магістрів-філологів, що сприятиме підвищенню якості магістерських програм в Київському національному лінгвістичному університеті.


ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА НІМЕЧЧИНИ

З 25 травня 2014р. по 07 червня 2014р. у межах проекту Темпус 544161-TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPGR  Developing the Teaching of European Languages: Modernising Language Teaching through the Development of Blended Masters Programmes ("Вдосконалення викладання європейських мов на основі впровадження онлайн-технологій для підготовки вчителів") викладач Кучерина О.В. проходила стажування у Педагогічному університеті Фрайбурга (м. Фрайбург, Федеративна Республіка Німеччини).

Мета стажування – вивчити передовий досвід підготовки майбутніх вчителів англійської мови. Також у стажуванні взяли участь учасники проекту з Російської Федерації та Республіки Узбекистан. Координатором Проекту від Федеративної Республіки Німеччини є проф. Матіас Хутс.


Під час стажування відбулися семінари, які були присвячені ознайомленню з системою освіти та методикою викладання англійської мови у кожному вузі-делегаті, презентації про систему освіти в Федеративній Республіці Німеччини та специфіку навчання англійській мові та підготовки фахівців з викладання іноземних мов у Педагогічному університеті Фрайбурга, обговоренню основних засад для створення єдиної магістерської програми.

Учасники Проекту мали змогу відвідати цілу низку занять з англійської мови та методики викладання іноземної мов у Педагогічному університеті Фрайбурга та у Фрайбурзькому університеті, відвідали дві загальноосвітні школи у Фрайбурзі, спостерігали за роботою студентів-практикантів, брали участь в обговоренні результатів проведених занять.


Стажування допомогло зрозуміти яким чином потрібно складати магістерську програму для її успішної реалізації. Педагогічний університет Фрайбурга має одну з таких змішаних магістерських програм, яка дає можливість успішно навчити студента викладати англійську мову після двох років навчання. Позитивним моментом у цій магістерській програмі є можливість для студента пройти мовне стажування в Федеративній Республіці Німеччині, Французькій Республіці чи Англії, адже ці країни є партнерами Проекту.

Київський національний
лінгвістичний університет

тел.: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
тел.: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
факс: +38 (044) 287-67-88
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

03150, Україна
м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73

Зберегти

Зберегти